Pāriet uz saturu

Tekstila apdrukas veidi - izvēle starp DTG, DTF un sietspiedi


Apdrukas veidi

Nav noslēpums, ka Printtoo piedāvā augstas kvalitātes drukas pakalpojumus, un ar kādām metodēm tas tiek panākts, arī nav noslēpums. Kreklu, džemperu apdruka ar digitālo druku vai kreklu apdruka ar DTF druku? Šajā rakstā mēs jūs iepazīstināsim ar divām apdrukas metodēm, kuras kā pamatu izmantojam savu un jūsu produktu izveidē.

DTG, DTF druka un sietspiede

Printtoo izmanto DTG (direct to garment, jeb digitālā druka uz auduma) un DTF (direct to film, jeb digitālā transfērdruka) drukas metodes, kas sniedz augstas kvalitātes ilgstošu rezultātu. Lai saprastu ar ko tieši šīs metodes atšķiras, aplūkosim DTG un DTF apdrukas procesu sīkāk. Sietspiedes drukas pakalpojumus nesniedzam, taču salidzinājumam pieskarsimies arī sietspiedes apdrukai.

Kas ir DTG druka

Kā jau minēts, DTG ir audumu apdrukas metode, kurā tiek izmantota īpaša drukas iekārta. Tā ļauj digitālu dizainu (pat sarežģītāko un ar vismazākajām detaļām) pārnest uz auduma vien dažu minūšu laikā. Šī procesa ietvaros ir nepieciešams veikt arī auduma priekšapstrādi, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku un ilgstošāku rezultātu.

  1.       Audumu nopūš ar speciālu šķidrumu jeb līmi, apstrādā termopresē, pēcāk to novieto uz drukas plātnes.
  2.       Programmā atver drukāšanai nepieciešamo dizainu un nospiež drukas pogu.
  3.       Iekārta aprēķina nepieciešamās krāsas, to daudzumu un atrašanās vietu.
  4.       Iekārta uzklāj baltās krāsas slāni uz auduma un pēcāk drukā krāsaino attēlu.
  5.       Pēc drukāšanas procesa audumu manuāli ievieto žāvēšanas iekārtā, kas nodrošina dizaina noturību.

Izmantojot DTG metodi, pateicīgākais ir kokvilnas audums - kokvilna ļoti labi uzsūc šķidrumus, mitrumu, un, protams, arī tintes, tādēļ mūsu izmantotie T-krekli un auduma maisiņi ir no 100% kokvilnas. Kā arī, kokvilna ir dabai draudzīgs materiāls, kas ir saudzīga pret ādu un ļauj tai elpot. Un kā ar džemperiem? Džemperi ir ar poliestera piejaukumu, tomēr, kokvilna tāpat ir vairākumā, jeb tā sastāda 80% no kopējā materiālu sajaukuma.

Kas ir DTF druka

Arī šajā metodē ir nepieciešams īpašs printeris (var izmantot arī DTG printeri), kas šo dizainu uzdrukā uz īpašas plēves jeb transfērpapīra, ar kura palīdzību nepieciešamais dizains pēcāk tiek pārnests uz auduma. Tā arī ir galvenā atšķirība no DTG, kā arī, nav nepieciešama auduma priekšapstrāde, kas DTG gadījumā ir ļoti nozīmīga laba rezultāta iegūšanai.

  1.       Nepieciešamais dizains tiek uzdrukāts uz DTF plēves.
  2.       Uz plēves tiek uzbērts līmes pulveris, kurš pieķeras ar tinti noklātajām vietām.
  3.       Pulveris tiek kausēts, izmantojot termopresi.
  4.       Dizainu pārnes uz auduma, novietojot to vajadzīgajā vietā.
  5.       Visu nopresē ar termopresi apmēram 15 sekundes.

Pēc šī procesa atliek vien nogaidīt, kamēr plēve un līme pilnībā atdziest un tad to var ņemt nost no auduma.

Kas ir sietspiedes druka

Pirmā lieta, kas būtu jāzina pirms izvēles starp sietspiedi un DTG, DTF druku, ir neliela krāsu atšķirība, kas nozīmē, ka krāsas, kuras redzat datora ekrānā, krāsas, kuras vēlaties būt jūsu dizainā, gala rezultātā var nedaudz atšķirties. Tas ir tādēļ, ka printeris izmanto CMYK krāsu modeli un pats sajauc tintes, līdz ar to krāsu toņi var nebūt tie, kurus esat iecerējis. Savukārt ar sietspiedi var iegūt vēlamo rezultātu paša rokām, taču tas var būt tālu no Jums vēlamās krāsu toņu paletes. 

Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, lai noskaidrotu, kāpēc sietspiede varētu būt labāka tekstila apdrukai nekā DTG druka, ir tā, ka sietspiede nodrošina lielāku radošo pieeju paša rokām. Jūs varat uzklāt savām krāsām spīdumus, metālisku krāsu slāņus, būtībā jebko, par ko vien varat iedomāties! 

Rezumē

Kopumā DTG druka ir lieliks risinājums, ja vēlaties drukāt sarežģītus dizainus ar dažādiem krāsu toņiem un ja jums nav uzreiz jāizgatavo vairāki vienādi krekli lielās partijās, ar sietspiedi tas būtu krietni sarežģītāk. Sietspiede kā metode vislabāk der lieliem, vienkāršiem dizainiem, kuros nav tik daudz krāsu vai sīku detaļu. DTF ir līdzīgs DTG, bet ar dažām papildus darbībām izstrādes soļos un nedaudz zemākām ražošanas izmaksām (izņemot aprīkojuma un iekārtu izmaksas). DTG druka ļauj ātri izgatavot pat vissarežģītākos dizainus, bet sietspiede – dos radošu pieskārienu apdrukas procesā.

DTF drukas metode ir pateicīga tādā ziņā, ka tā sniedz lieliskus rezultātus, neatkarīgi no auduma, kā tas ir DTG gadījumā. Kā arī, DTF gadījumā tinte tiek izmantota krietni mazāk, jo nav nepieciešams sākumā noklāt audumu ar balto krāsu. Runājot par pašu drukājamo attēlu,– krāsas, rezultātā, ir īpaši košas, un ir iespējams radīt pat mazākos dizainus ar asām, izteiktām detaļām.

Kura no abām metodēm ir tā labākā? Abas ir vienlīdz labas, tomēr, ir gadījumi, kad labāk ir izmantot vienu vai otru metodi. Un tieši tādēļ, Printtoo komandā darbojas zinošākie drukas speciālisti, kas spēj lemt par labu vienai vai otrai metodei, lai iegūtu labāko iespējamo rezultātu. Pārliecinieties paši!