Pāriet uz saturu
15% ATLAIDE visam, izmantojot kodu LĪGO

Izgatavošana un kopšana

Ražošana

PRINTTOO nodrošina kvalitatīvu apģērbu apdruku ar jaunākās tiešās digitālās drukas iekārtam.

Mūsu rīcībā ir jaunākās tiešās digitālās drukas iekārtas un visus drukas procesus veicam paši, tāpēc garantējam nemainīgu un augstu kvalitāti!

Apdrukas iespējas ir ļoti plašas – drukāt var gan no attēla, gan no fotogrāfijas. Apdrukāt var ne tikai baltu un gaišu audeklu, bet arī melnu un tumšas krāsas tekstila izstrādājumus.  Sagatavotais drukas dizains var būt pilnkrāsu ar smalkām līnijām un krāsu pārejām.

Apdrukas veidi

Nav noslēpums, ka Printtoo piedāvā augstas kvalitātes drukas pakalpojumus, un ar kādām metodēm tas tiek panākts, arī nav noslēpums. Šajā rakstā mēs jūs iepazīstināsim ar divām apdrukas metodēm, kuras visbiežāk izmantojam savu un jūsu produktu izveidē.

 

DTG un DTF druka

Printtoo izmanto DTG (direct to garment, jeb digitālā druka uz auduma) un DTF (direct to film, jeb digitālā transfērdruka) drukas metodes, kas sniedz augstas kvalitātes ilgstošu rezultātu. Lai saprastu ar ko tieši šīs metodes atšķiras, aplūkosim DTG un DTF apdrukas procesu sīkāk.

Kas ir DTG druka

Kā jau minēts, DTG ir audumu apdrukas metode, kurā tiek izmantota īpaša drukas iekārta. Tā ļauj digitālu dizainu (pat sarežģītāko un ar vismazākajām detaļām) pārnest uz auduma vien dažu minūšu laikā. Šī procesa ietvaros ir nepieciešams veikt arī auduma priekšapstrādi, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku un ilgstošāku rezultātu.

  1.       Audumu apstrādā termopresē un nopūš ar speciālu šķidrumu, pēcāk to novieto uz drukas plātnes.
  2.       Programmā atver drukāšanai nepieciešamo dizainu un nospiež drukas pogu.
  3.       Iekārta aprēķina nepieciešamās krāsas, to daudzumu un atrašanās vietu.
  4.       Iekārta uzklāj baltās krāsas slāni uz auduma un pēcāk drukā krāsaino attēlu.
  5.       Pēc drukāšanas procesa audumu manuāli ievieto žāvēšanas iekārtā, kas nodrošina dizaina noturību.

Izmantojot DTG metodi, pateicīgākais ir kokvilnas audums - kokvilna ļoti labi uzsūc šķidrumus, mitrumu, un, protams, arī tintes, tādēļ mūsu izmantotie T-krekli un auduma maisiņi ir no 100% kokvilnas. Kā arī, kokvilna ir dabai draudzīgs materiāls, kas ir saudzīga pret ādu un ļauj tai elpot. Un kā ar džemperiem? Džemperi ir ar poliestera piejaukumu, tomēr, kokvilna tāpat ir vairākumā, jeb tā sastāda 80% no kopējā materiālu sajaukuma.

Kas ir DTF druka

Arī šajā metodē ir nepieciešams īpašs printeris (var izmantot arī DTG printeri), kas šo dizainu uzdrukā uz īpašas plēves, ar kuras palīdzību nepieciešamais dizains pēcāk tiek pārnests uz auduma. Tā arī ir galvenā atšķirība no DTG, kā arī, nav nepieciešama auduma priekšapstrāde, kas DTG gadījumā ir ļoti nozīmīga laba rezultāta iegūšanai.

  1.       Nepieciešamais dizains tiek uzdrukāts uz DTF plēves.
  2.       Uz plēves tiek uzbērts līmes pulveris, kurš pieķeras ar tinti noklātajām vietām.
  3.       Pulveris tiek kausēts, izmantojot termopresi.
  4.       Dizainu pārnes uz auduma, novietojot to vajadzīgajā vietā.
  5.       Visu nopresē ar termopresi apmēram 15 sekundes.

Pēc šī procesa atliek vien nogaidīt, kamēr plēve un līme pilnībā atdziest un tad to var ņemt nost no auduma.

DTF drukas metode ir pateicīga tādā ziņā, ka tā sniedz lieliskus rezultātus, neatkarīgi no auduma, kā tas ir DTG gadījumā. Kā arī, DTF gadījumā tinte tiek izmantota krietni mazāk, jo nav nepieciešams sākumā noklāt audumu ar balto krāsu. Runājot par pašu drukājamo attēlu,– krāsas, rezultātā, ir īpaši košas, un ir iespējams radīt pat mazākos dizainus ar asām, izteiktām detaļām.

Kura no abām metodēm ir tā labākā? Abas ir vienlīdz labas, tomēr, ir gadījumi, kad labāk ir izmantot vienu vai otru metodi. Un tieši tādēļ, Printtoo komandā darbojas zinošākie drukas speciālisti, kas spēj lemt par labu vienai vai otrai metodei, lai iegūtu labāko iespējamo rezultātu. Pārliecinieties paši!


Kopšana

Digitālā pilnkrāsu druka saglabā noturību un drukas spilgtumu, ja to pareizi kopj. Mazgājot apdrukāto tekstila izstrādājumu 30 grādos un izgriežot to uz otru pusi, drukas noturība ir ļoti laba. Nedrīkst izmantot balinošus līdzekļus un nav ieteicams žāvēt automātiskajā žāvētājā. Nekādā gadījumā nemazgāt kopā ar apaviem, vai citiem materiāliem, kam varētu būt abrazīva virsma. Nedrīkst gludināt gludeklim tiešā veidā saskaroties ar apdruku. Vislabākā drukas noturība ir mazgājot audumu ar rokām.